Restaurace v Praze

Martina Tomková 28-11-2016 1 889 Doporučujeme
0

V Praze je mnoho restaurací, dobrých, moc dobrých a vynikajících, s českou i mezinárodní kuchyní. Existuje nepsané pravidlo, že během návštěvy té či oné země turisté konzumují jídla místní kuchyně. Nejinak je tomu i v našem případě. Takže dovolte mi, abych zde uvedla několik  restaurací, o kterých si myslím, že stojí za to. Pokud se chcete seznámit s českým koloritem, zvyky, jídlem a poznat genius loci těchto míst, doporučuji následující místa:

Pivnice U zlatého tygra

Pivnice se nachází v domě z 15.století. Restaurace zde byla otevřena již v roce 1816. Toto místo navštěvovali velikáni českého národního obrození: Karel Hynek Mácha, Josef Kajetán Tyl, František Palacký. V první polovině 20. století pivnici navštívil inkognito francouzský ministerský předseda Herriot. U tygra strávil spisovatel Bohumil Hrabal, jehož dílo bylo přeloženo do 29 jazyků, nejlepší část svého života. Bohumil Hrabal se zde setkal s americkým prezidentem Billem Clintonem, Václavem Havlem a Madeleine Albright. Jen tak mimochodem, Václav Havel toto místo navštěvoval velice často se svou ženou Olgou v dobách totality. Co dodat víc? Snad jen to, že speciality této pivnice dotvářejí Genius Loci tohoto tak světově proslulého místa.

Pivovarský hotel U Medvídků

je jediným hotelem s pivovarem v Praze. Hotel se nachází v domě z 15.století. Součástí hotelu je tradiční pražská pivnice s typickou českou kuchyní, pivní bar s širokou nabídkou českých piv, obchod s pivem a pivovarskými suvenýry, dále pak kongresový sál. Pro hosty je největší atrakcí minipivovar, který vaří nejsilnější pivo na světě XBEER-33. V restauraci můžete rovněž ochutnat zmrzlinu z piva. Hotel se nachází v samém centru Prahy, poblíž hlavních turistických tras.

Restaurace U dvou koček

Restaurace se nachází v samém centru Prahy, několik kroků od Havelského tržiště. Byla založena již v roce 1678. Nabízí pravou českou kuchyni, večerní živou produkci, hru harmonikáře. Restaurace je držitelem jakosti piva Plzeňský Prazdroj, což je důkazem dodržení vysokého standartu v kvalitě a čistotě točeného piva.

Restaurace Pivovarský dům

byl otevřen v roce 1998. Je to restaurace s minipivovarem, která nabízí 8 druhů piva. Kromě "Štěpána", světlého klasického ležáku, můžete ochutnat pivo pšeničné, kávové, višňové, kopřivové, banánové a jiné. Zvláštní specialita je tzv. "pivní sekt", zvaný Šamp a pivní aperitiv Black Hill. Kuchyně nabízí nejlepší česká jídla po celý den.

Pivovar a restaurace U Fleků

je jediným pivovarem ve střední Evropě, kde se pivo vaří bez přestávky déle než 500 let. První písemné zmínky o pivovaru se datují k roku 1499. Resturace U Fleků je poutní místo českých milovníků piva, nejznámější pražskou hospodou a vedle Pražského hradu, Karlova mostu a Orloje další významnou památkou. Resturace má kapacitu až 1200 míst.

Hostinec U kalicha

je pro ty, kdo chtějí poznat originální českou kuchyni, pochutnat si na pivu a při tom prožívat příběhy "Dobrého vojáka Švejka". Právě tento hostinec má na mysli Jaroslav Hašek ve svých povídkách o Dobrém vojáku Švejkovi. Jen tak mimichodem postava hostinského Palivce je skutečná, on zde pracoval, ale jenom jako výpomocný číšník. Již ve 30.letech 20.století literáti a umělci z Německa, kteří hostovali v Praze, projevili zájem o návštěvu této hospůdky, která zde existovala již z konce 19.století. V Praze je mnoho restaurací se jménem Švejk nebo U Švejka. Ale jenom tahle se může pochlubit tím, že některé  postavy z Haškových povídek toto místo skutečně navštěvovaly nebo zde i pracovaly.

Restaurace Potrefená husa

je značková hospoda pivovaru Staropramen. Je součástí řetězce, na jehož vybudování se podílí několik partnerů. Jedna z "Potrefených hus" se nachází v samém centru Prahy, v Hybernské ulici, 5 minut pěšky od Prašné brány a Obecního domu.  Pokud jste právě  v centru Prahy a chcete navštívit restauraci s pravou českou kuchyní modernějšího rázu, doporučuji navštívit restauraci Potrefená husa v Hybernské ulici. V moderním krásném interiéru můžete ochutnat české pivo  Staropramen ale i zahraniční piva. Vřele doporučuji.

Pivovarský dům Chýně

je unikátní českou restaurací, kde můžete ochutnat lahodné pivo a zároveň se seznámit s jeho výrobou. Pivo se vaří přímo před zraky hostů. Restaurace nabízí speciality české i staročeské kuchyně. Pivovarský dům je rovněž vhodné místo pro setkání s obchodním partnerem. Pivovarský dvůr nabízí minimálně 16 druhů vařeného piva, např. 11% kukuřičné, 12% zázvorové, 14% černé nebo 17% starostovo. Několikrát do roka restaurace nabízí zvěřinové, rybí, vepřové hody s hudbou a tancem. Pivovarský dům se nachází sice 13 km od Prahy, nicméně, vřele doporučuji. Sice je nutno si zařídit odvoz tam a zpět, ale je to jedno z nejlepších míst v Praze a okolí.

Pivnice U černého vola

je staropražskou pivnicí na Loretánském náměstí naproti Ministerstva zahraničních věcí.  Navzdory velmi "dobré adrese" jsou zde ceny lidové. Pivnice má certifikát jakosti již od roku 1997. Jako průvodce mohu dodat, že toto místo je velice populární jak mezi turisty tak především mezi místními obyvateli.

Похожие публикации

Vstupenky na kulturní akce v Praze

Nabízím možnost objednání vstupenek na různé kulturní akce, pořádané v Praze. Především do divadel,

09.03.18 Vstupenky
Světoznámý Franz Kafka - Pěší exkurze.

Franz Kafka je jedním z nejznámějších německojazyčných spisovatelů ve světě, a samozřejmě taky v

21.03.18 Exkurze po Praze
Pražský Vyšehrad - Pěší exkurze

Vedle Pražského hradu je Vyšehrad jedno z nejdůležitějších míst Prahy. V 11. a 12. století česká

21.03.18 Exkurze po Praze

Copyright © 2012 - 2019 DLE Všechna práva vyhrazena. Kopírování materiálu je přísně zakázáno.
Zavřít