Tradiční suvenýry

Martina Tomková 19-11-2016 1 995 Doporučujeme
0

V Praze je jedno z nejlepších míst pro nákup suvenýrů Havelské tržiště na Starém Městě. Výrobky, které se tam prodávají, jsou poměrně levné a kvalitní. Můžete zde koupit dřevěné hračky, krojované panenky, výrobky z keramiky. Navíc, pokud ještě nemáte ani jediný dárek, tak během nakupování na tomto tržišti stihnete koupit dárky celé rodině a mnoha dalším lidem.

Co se týče granátových šperků, tak nejlepší místa pro nákup jsou firemní obchody firmy Granát Turnov v ulicích Dlouhá, Panská a Celetná. Šperky s granátem se prodávají i ve mnoha dalších prodejnách, ale zde nemáte naprosto žádnou jistotu, že ten granát je skutečně český, a že se opravdu jedná o granát. Před několika týdny Obchodní inspekce kontrolovala prodejce granátu v Praze a zjistila, že některé šperky obsahovaly místo granátu jenom obyčejné červené kamínky. Takže pouze firemní obchody.

České sklo a křištál.

Došla jsem k závěru, že úplně nejlepší místo pro nákup těchto výrobků je návštěva fabriky s vlastní prodejnou výrobků. Např. sklárna v Nižboru nebo v Poděbradech. V Praze je mnoho obchodů a velký výběr, ale ceny odpovídají místu. Velice dobré místo pro nákup těchto výrobků je městečko Kutná Hora. Poblíž Kostnice je několik obchůdků, kde je široký sortiment výrobků a je z čeho vybírat. Ceny jsou nižší než v Praze.

Pivo 

je možno koupit jak v normálních  obchodech s potravinami, a také v dárkovém balení při návštěvě pivovarů.  V Praze ráda doporučuji  Minipivovar, restauraci a hotel U medvídků Na Pernštýně.

Becherovku, slivovici, meruňkovici 

a jiné alkoholické nápoje je nejlépe nakupovat v normálních kamenných obchodech s potravinami a nápoji. Samozřejmě, že Karlovy Vary a Becherovka patří k sobě, nicméně, není nutné jezdit za ní až do Karlových Varů.

Pro nákup porcelánu v Praze je dobrý obchod na Praze 2, jmenuje se Dům porcelánu Praha. Výběr je obrovský, je možno koupit zajímavé věci ve slevách.

Похожие публикации

České sklo

Výrobky z českého skla jsou jedním z nejznámějších vývozních artiklů České republiky. Ale kdy se u

19.10.16 Doporučujeme
Restaurace v Praze

V Praze je mnoho restaurací, dobrých, moc dobrých a vynikajících, s českou i mezinárodní kuchyní.

28.11.16 Doporučujeme
Obchody v Praze

V Praze je velice bohatá síť obchodů, která nabízí návštěvníkům Prahy široký spektrum výrobků,

28.11.16 Doporučujeme

Copyright © 2012 - 2019 DLE Všechna práva vyhrazena. Kopírování materiálu je přísně zakázáno.
Zavřít